منوی اصلی
از اینجا ... از آنجا
قصه های ساده زندگی - اگر ما را گم کردید فقط کافی است « از اینجا از آنجا» را در گوگل جستجو کنید!
 • ابراهیم دوشنبه 27 مرداد 1393 12:49 ق.ظ نظرات ()
  «ما دغدغه مردم را داریم»!
  « ما به فکر دین و اسلام هستیم»!
  این روزها جناح ها و گروههای مختلف در کشور ما دلیل رفتارها و عملکردهای خود را عمدتاً مردم، دغدغه ی معاش آنها، دین، ارزش ها و ... و این قبیل بهانه ها مطرح می کنند.
  جالب اینجاست که هرکدام ادعا می کند از دیگران دلسوزتر، منطقی تر، متعهد تر و ... تر تر است و به قول معروف کار درست تر است. در مقابل جناح رقیب و مقابل خودش را محکوم به انواع و اقسام کوتاهی ها، انحراف ها، ابتذال ها و ... ها ... ها ها (!) می کند. خنده دار تر از این نمی شود.

  باور کنید آسمان سیاست این روزهای مملکت ما کمدی تر از هر فیلم کمدی تاریخ، درام تر از هر فیلم درام در تاریخ و ... در یک کلام خیلی خفن باحال شده است. متأسفانه آثار و نتایج آن بر همه چیز و همه جا سایه انداخته از اقتصاد و صنعت گرفته تا مسجد و دانشگاه و بیمارستان و کوچه و بازار.  
  یافتن مثال ها و نمونه های عینی این مطلب را می گذاریم به عهده خودتان!
   
  ساعت ها می شود به  این اتفاقات ریز و درشت مملکت خندید و در عین حال به همین وضعیت هم می توان ساعت ها خون گریست.

  اما نکته مهم در این گیر و دار یک واقعیت مهم است؛
  به جرأت می توان گفت هیچ کدام از این عزیزان نه دغدغه ی مردم و معاش آنها را دارند و نه دغدغه ی دین را و آخرت را ! تنها و تنها جدل بر سر منافع و قدرت شخصی و گروهی است و بس.
  به قول آن داستان طنز قدیمی، دعوا بر سر لحاف ملا است و چیزهای دیگر بهانه و ظاهرسازی است.
   
  آخرین ویرایش: دوشنبه 27 مرداد 1393 01:06 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • ابراهیم شنبه 18 مرداد 1393 02:58 ب.ظ نظرات ()
  تابستان فصل رونق سینماهای دنیا است. این روزها فیلم های سینمایی پر هستند از هنرپیشه ها و سوپراستارهای رنگ و وارنگ. اكثر اینها هم جوان و خوش آب و رنگ هستند اما یك ضرب المثل قدیمی هست كه می گوید: "دود از كنده بلند می شود"!

  همه با نام آرنولد شوارتزنگر (Arnold Schwarzenegger)، بازیگر معروف فیلم های ترمیناتور كه مدتی هم وارد عالم سیاست شده بود و سیلوستر استالونه (Sylvester Stallone)، بازیگر فیلم های راكی و همچنین رمبو آشنا هستند.
  آرنولد با فیلم Sabotage (خرابكاری) و استالونه هم با فیلم Expendables 3  (مزدورها 3) روی صحنه بودند. بعد از تماشای این دو فیلم می خواهم بطور خلاصه درباره اینها كمی بنویسم.


  فیلم استالونه پر است از سوپراستارهای فیلم های اكشن، از پیرمردها گرفته ( كه خود استالونه در رأس آنهاست، مل گیبسون و ... و حتی آرنولد شوارتزنگر) تا جوان های تازه به دوران رسیده! اما در یك جمله باید گفت « یك فیلم شلوغ، درهم و برهم، بی سر و ته»! كه نه لشگر سوپر استارهای آن، نه تیر و تفنگ و توپ  و تانكها و نه هیچ چیز دیگر آن انتظاری كه دارید را برآورده نمی كند! و بیشتر به یك كمدی شباهت دارد تا یك فیلم اكشن.


  در مقابل آرنولد در فیلم خودش یعنی Sabotage موفقیت بهتری به دست آورده است. شاید چون داستان فیلم جذاب تر است و تا آخر كار سعی می كند بیننده را دنبال خودش بكشد. شاید هم چون بازی ها حرفه ای تر و قابل باورتر هستند. البته اصرار به نمایش صحنه های خشن و گاهی چندش آور (مثل شكنجه زن آرنولد، جسد له شده مرده ها، فوران خون از زخم های گلوله، تكه تكه شدن بدن افراد و ...) و یا فحش دادن های متعدد و استفاده از عبارات ركیك باعث می شود این فیلم برای خانواده، افراد دل نازك و بچه ها مناسب نباشد!
  و اما توصیه پایانی به پیرمردها : « بهتر است آرام و بی صدا از صحنه كنار بكشید و میدان را به جوان ها بسپارید! اینطوری خیلی سنگین تر هستید»!
  آخرین ویرایش: شنبه 18 مرداد 1393 03:10 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic