منوی اصلی
از اینجا ... از آنجا
قصه های ساده زندگی - اگر ما را گم کردید فقط کافی است « از اینجا از آنجا» را در گوگل جستجو کنید!
 • ابراهیم یکشنبه 29 تیر 1393 01:43 ب.ظ نظرات ()  می گویند مهم ترین فایده ی روزه داری این است كه درد و رنج گرسنگان و بی نوایان را حس كنیم و باعث شود تا هركس در حد توان خود به آنها كمك كند.

  فكر می كنید لازم است درد و رنج خراب شدن سقف خانه بر روی سرت را هم بچشیم؟
  فكر می كنید سوزش تركش های داغ و گداخته را هم باید حس كنیم؟
  صدای مهیب انفجارهای پیاپی...،
  زجه های دردآور مادران ...،
  كودكان معصوم و بیگناه و بیجان ...،

  چه اتفاقی باید بیافتد تا حس انسانیت مردم دنیا تحریك شود؟!

  آخرین ویرایش: یکشنبه 29 تیر 1393 01:45 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • ابراهیم شنبه 28 تیر 1393 01:37 ب.ظ نظرات ()


  هر از گاهی توی سایت های خبری و رسانه ها مطالبی با این مضمون ها می خوانیم؛

  دكتری كه باعث فلج شدن یك كودك بیگناه شد.
  كوتاهی یك پزشك باعث مرگ یك دختر جوان شد.
  مریض در اتاق عمل زیر دست پزشك مرد.
  و ....

  عكس ها و سرگذشت های این بیماران خیلی ناراحت كننده است. انصافاً خیلی باید سنگ دل باشی تا دچار حس ترحم و ناراحتی نشوی.
  اما نكته ی جالب تر واكنش های خوانندگان این مطالب است. تقریباً 99 درصد كامنت ها ضمن هم دردی با بیمار و خانواده ی او، حسابی از خجالت پزشكان در می آیند (البته در نظر داشته باشید كه الفاظ ركیك در سایت های وطنی سانسور می شوند وگرنه ...!).

  تازه می فهمیم كه ای داد و ای بیداد! این پزشك ها اصلاً حس تعهد و مسئولیت ندارند! تازه سواد درست و حسابی هم ندارند! فقط به فكر پول در آوردن هستند و جان مریض برایشان ارزشی ندارد!!! پس با این حساب بی دلیل نیست كه بچه ها را می ترسانیم: «اگه فضولی كنی، می برمت دكتر، آمپولت بزنه»!

  آخرین ویرایش: شنبه 28 تیر 1393 01:43 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • ابراهیم دوشنبه 23 تیر 1393 02:24 ب.ظ نظرات ()
  تیم آلمان دیشب با شایستگی تمام قهرمان جام جهانی شد.  تیم به معنای واقعی
  درحالیكه بعضی از ستاره های نامدار تیم های مختلف، آگاهانه و یا ناآگاهانه می خواستند در زمین خودشان را نشان بدهند اما كاملاً مشخص بود كه آلمانیها همه فقط به یك چیز فكر می كنند: موفقیت تیم خودشان! در نتیجه شاهد بودیم كه در مواقعی بازیكنان جلوی دروازه حریفان، درحالیكه می توانستند خودشان گل بزنند، اما به یارشان كه موقعیت بهتری داشت پاس می دادند.

  ظاهری كاملاً ساده
  درحالی كه بسیاری از بازیكنان تیم های مختلف انواع خالكوبی و مدل های مو و ریش و سبیل های عجیب و غریب برای خودشان درست كرده بودند، بازیكنان تیم آلمان بدون اغراق ساده ترین تیپ و قیافه را داشتند. به قول یكی از گزارشگران؛ بازیكنان آلمان به جای اینكه وقتشان را جلوی آینه ها تلف كرده باشند، توی زمین تمرین كرده اند. درواقع آلمانیها ثابت كردند فوتبالیست خوب و حرفه ای شدن به مدل مو و تیپ و قیافه نیست. قابل توجه بازیكنان و جوانان ما!

  تیمی كه كلاس و شخصیت دارد
  بدون شك آلمان در بازی با برزیل آشفته می توانست گل های بیشتری بزند. اما این كار را نكرد. دقت كردید در نیمه دوم بیشتر دفاع می كرد و وقتی هم دو گل زد به بازیكن خودشان كه گل زده بود و شادی می كرد، درگوشی تذكر می دادند كه زیاد ادا و اطوار در نیاورد؟! آلمان همیشه همینطور بوده است حتی با ضعیف ترین حریف ها، خودش را كنترل می كند و حریفش را بیش از حد تحقیر نمی كند.

  دوندگی تا پای جان

  حداقل در بازی فینال كاملاً مشخص بود كه آلمانیها با چنگ و دندان و با همه وجود برای تیم شان می جنگند، می دوند و از آسیب دیدن هم نمی ترسند. وقتی هنگام مسابقه ها، چهره های بازیكنان آلمانی را از نزدیك دوربین نشان می داد، اعتماد به نفس، جدیت و تمایل شدید به برنده شدن را می شد به راحتی مشاهده كرد.

  وقتی همه چیز به همه چیزشان می خورد
  آلمان كشور پیشرفته ای است. اقتصاد بسیار خوبی دارد. علم و تكنولوژی آن هم در سطح بالایی قرار دارد. مردم آلمان اگرچه بسیار سخت كوش و زحمت كش هستند اما سطح زندگی قابل قبولی هم دارند. بنابراین وقتی فوتبالشان هم خوب و موفق است، دیگر جای حرف و حدیث باقی نمی ماند.
  برخلاف بسیاری از كشورهای آفریقایی و آمریكای جنوبی كه مردمشان زندگی سختی دارند اما دلشان به فوتبال خوش است! انگار فوتبال برای آدم نان و آب می شود!


   

   
  آخرین ویرایش: دوشنبه 23 تیر 1393 02:32 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • ابراهیم شنبه 21 تیر 1393 02:00 ب.ظ نظرات ()


  دوره وزمانه ی عجیبی شده است! نه اینكه تازگی ها اینطور شده باشد. شاید از قبل هم بوده اما من فكر می كنم تازگی ها خیلی بدتر شده است.

  یك طرف را نگاه می كنی، می بینی جسدهای تكه تكه و خون آلود بچه و زن و مرد را از زیر آوارهای بمباران اسرائیلی ها دارند بیرون می كشند! و آنسو عده ای با صدای آژیر خطر زهره ترك می شوند و به طرف پناهگاه می دوند.
  سرت را می چرخانی آنطرف تر، می بینی عده ای لباس سیاه پوشیده اند، فرت و فرت سر آدم ها را می برند و سوار وانت های تویوتا پشت مسلسل جولان می دهند و خلیفه ی مسلمین جهان می شوند. راستی چقدر این مسلمانان جهان رهبر و خلیفه دارند!
  آنطرف را نگاه می كنی، می بینی 22 نفر وسط میدان دارند دنبال یك توپ می دوند و مدام به آن لگد می زنند و دور تا دور آنها جمعیت هلهله و شادی می كنند. میلیون ها نفر هم از پشت تلویزیون همین كارها را تكرار می كنند!
  آنجا را نگاه می كنی، وزرای خارجه چند كشور دور هم نشسته اند و با هم حرف می زنند و با لبخند عكس یادگاری می گیرند. در همان لحظه مقامات دیگر آنها دارند به هم فحش می دهند و یكدیگر را تهدید می كنند.
  اینجا را نگاه می كنی، خبر از توقف رشد تورم و ثبات نرخ ارز و ... می شنوی اما قیمت ها همچنان آزاد می شوند و به بالا رفتن خود ادامه می دهند. رئیس محترم جمهور هم فقط مكدر می شود و دیگر هیچ!
  یكجا زن جوان كه معتاد شیشه است، پول ویزیت دكتر ندارد. مجبور بوده یك شب بیشتر تن فروشی كند تا فردا بیاید دوایی برای دردش پیدا كند.
  آن پسر نوجوان توی ماه رمضان از بس با شكم خالی الكل خورده دارد خون استفراغ می كند.
  در همین موقع دزدی می آید و چاقویی در شكم پرستار بی نوای درمانگاه فرو می كند.
  امروز بنزینی كه توی ماشینت می ریختی سرطان زا می شود و فردایش تكذیب می شود. 
  تو برای درس خواندن چشمت كور می شود اما هزاران نفر به راحتی بورسیه می شوند و دكتر می شوند.
  توی كوچه زنی را می بینی كه روبنده دارد و كیسه های زباله را با دقت می گردد. شاید بدنبال لقمه ای نان كه از سفره ی من و تو جامانده باشد.
  ....
  صدای اذان بلند می شود؛
  « الله و اكبر ...،»
  یعنی خدا آن بالا همه ی اینها را دارد می بیند؟!

  پ.ن: این روزها اگر به حوادث و اتفاقات تلخ روزگار دقت كنی می شود راحت دیوانه شد! به راحتی آب خوردن نیهیلیست شد! از آن ساده تر  می شود افسرده شد! ... از آن طرف می شود سرگرم اتفاقاتی مثل فوتبال و والیبال و هزار كیف و لذت دیگر شد، بیخیال بیخیال ...!  انتخاب با شماست!


  آخرین ویرایش: شنبه 21 تیر 1393 02:06 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • ابراهیم شنبه 21 تیر 1393 01:17 ب.ظ نظرات ()
  حكایت ما ایرانی ها خیلی بامزه است.
  در چه موردی؟
  در همه موارد! ... اما اینجا می خواهیم گیر بدهیم به موبایل!  این روزها دست هر بچه ای نگاه كنی، یك موبایل دستش می بینی! هركدام از ما حداقل یك یا دو گوشی و خط موبایل داریم و بلكه هم بیشتر!

  خب!

  روی گوشی تان، واتس آپ و وایبر و تانگو و ... دارید. انواع و اقسام فیلتر شكن و VPN هم دارید. یك خروار بازی هم دارید. تمام عكس ها و فیلم های خانوادگی و غیرخانوادگی خودتان را هم دارید. عضو انواع گروپ های فیس بوك و واتس آپ و توییتر و ... هم هستید. تازگی ها هم دارید نرم افزارهای بانكی را نصب می كنید. ماشاا... بانك ها هم كه با هم مسابقه گذاشته اند.

  همه برنامه های ما یا مجانی و رایگان هستند و یا آنها هم كه پولی هستند را بصورت قاچاقی و قفل شكسته (به اصطلاح كرك شده) نصب كرده ایم. كدامیك از شما نرم افزارهایش و بخصوص آنتی ویروس اصل و اورژینال روی گوشی خودش دارد؟

  خب! اینها كه گفتیم یعنی چه؟!
  یعنی اینكه امنیت گوشی های ما خیلی خیلی ضعیف است. درحالیكه اطلاعات مهمی را در آنها ذخیره می كنیم اما به راحتی قابل نفوذ هستند. این دوست همراه ما، ابداً همراه مطمئن و خوبی نیست! باور كنید.

  پ.ن: چه بخواهیم و چه نخواهیم، صنعت موبایل با سرعت زیاد درحال فراگیر شدن است. اما متأسفانه فرهنگ استفاده از آن و الزامات آن به هیچ عنوان به مردم آموزش داده نمی شود. هیچ دور نیست روزی كه آسیب های این بی خبری آشكار شود. ببینید كی این تذكر را دادیم.

  آخرین ویرایش: شنبه 21 تیر 1393 01:22 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 2 1 2
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic