منوی اصلی
از اینجا ... از آنجا
قصه های ساده زندگی - اگر ما را گم کردید فقط کافی است « از اینجا از آنجا» را در گوگل جستجو کنید!
 • ابراهیم پنجشنبه 18 اردیبهشت 1393 09:30 ق.ظ نظرات ()  آیا می دانید بزرگترین عضو بدن ما چیست؟


  برای یافتن جواب روی ادامه مطلب كلیك كنید

  آخرین ویرایش: پنجشنبه 18 اردیبهشت 1393 09:34 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • ابراهیم یکشنبه 14 اردیبهشت 1393 01:20 ب.ظ نظرات ()


  در حكایات قدیمی آمده مردی از خانه ای خروسی دزدید در كیسه ای انداخت و پا به فرار گذاشت. همسایه ها كه این صحنه را بدیدند، در پی او دویدند و بنای "دزد دزد" گذاشتند. در نیمه راه دزد بخت برگشته كه راه فرار را از دست داده و در بن بست گرفتار آمده بود با صدای بلند فریاد می زد "به حضرت عباس من خروسی ندزدیده ام"! اما در همان موقع مردم دم خروس را كه از كیسه بیرون آمده بود به وضوح می دیدند و در این بین مانده بودند حرمت قسم حضرت عباس را باور كنند یا دم خروس را كه از كیسه بیرون زده است؟!
  این یک حکایت شیرین فارسی است که از دل آن ، ضرب المثل شیرین تر " دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را " بیرون آمده است.


  مقام مسئول محترم می آید پشت تریبون یا توی تلویزیون، راست راست توی چشم مردم نگاه می كند (!) و موضوع را از اساس و بیخ و بن تكذیب می كند. اما غافل از اینكه درمیان مردم  برخی خود با چشم خود واقعیت را دیده اند.
  حالا درست كه "شایعه پراكنی" و "یك كلاغ، چهل كلاغ كردن" متاسفانه در فرهنگ جامعه ما ریشه دارد اما ...
  برادر من، "تا نباشد چیزكی ... مردم نگویند چیزها"!

  حالا هی شما بخاطر مصلحت هایی كه واقعاً مصلحتی در آنها نیست، بیا و تكذیب كن! بگو شایعه است! بگو دروغ است! با منتشر كننده ی این خبرها برخورد می كنیم و پدرش را در می آوریم! و ....
  اما ...
  فردا كه واقعیت ها از پرده بیرون آمد، آن وقت چه می خواهی بگویی؟! جواب مردم و خدای مردم و وجدان خودت را چه خواهی داد؟ جواب كسانیكه بدلیل عدم اطلاع رسانی ما دچار مشكل و آسیب شده اند را چه كسی می دهد؟
  فكر نمی كنید برای همین است كه مردم اعتماد خود را به گفته های مسئولین از دست داده اند. برای همین است كه به قول شما دروغ های بی بی سی و VOA و ... را باور می كنند اما حرف راست رسانه های خودمان را قبول نمی كنند.

  نه، واقعاً به این چیزها فكر می كنی؟!

  آخرین ویرایش: یکشنبه 14 اردیبهشت 1393 01:34 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • ابراهیم دوشنبه 8 اردیبهشت 1393 10:04 ق.ظ نظرات ()  خبر:
  آقای روحانی،رئیس جمهور محترم،  قرار است به زودی در یك مصاحبه تلویزیونی زنده با مردم صحبت كنند.


  توضیح مقدماتی:

  همه می دانیم كه قیمت سوخت در چند روز گذشته افزایش یافته (در واقع اجرای جدی مرحله دوم هدفمندی یارانه ها) و بدنبال آن قیمت همه چیز، از ارز و طلا گرفته تا كرایه و ... بالا رفته و آنهایی هم كه هنوز گران نشده اند، بدون شك در آینده  ای نزدیك عقب ماندگی خود را از قافله ی قیمت ها جبران خواهند كرد!

  توضیح میانی:
  چرا این مصاحبه لازم است؟

  زمانی كه این اتفاق مهم (گران كردن سوخت و انرژی و در نتیجه وارد كردن اجتناب ناپذیر شوك تورمی با دست خود دولت به اقتصاد) رخ داده است. از دولتی كه در تبلیغات انتخاباتی خود را دولت «تدبیر و امید» نامیده و اعلام می كند «مسئولیت پذیر است» و «پاسخگوی ملت»، جز این انتظاری نمی رود. در واقع این كار از نان شب هم واجب تر است! وگرنه با تأخیر در این كار، بصورت اتوماتیك باید  به داشتن «تدبیر» آنها شك كرد و فاتحه ی «امید» مردم را خواند.

  بقیه حرف ها را بفرمایید داخل بخوانید! ( روی لینك ادامه مطلب كلیك كنید)


  آخرین ویرایش: دوشنبه 8 اردیبهشت 1393 10:29 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • ابراهیم یکشنبه 7 اردیبهشت 1393 10:19 ق.ظ نظرات ()


  اخیراً یك كشتی كره جنوبی حامل بار و تعداد زیادی مسافر (كه در میان آنها دانش آموزان زیادی بودند) در دریا غرق می شود. متأسفانه حدود 300 نفر كشته و ناپدید شده اند.

  نخست وزیر این كشور بعد از اینكه همه اقدامات لازم را بسیج می كند و بعد عذرخواهی رسمی می كند و سپس تقاضای استعفا می كند!

  منتظر مقایسه این خبر با هیچ آمار كشته و تصادفی از كشور خودمان نباشید. هیچ حرف و توضیح اضافه ای هم نداریم! همین، تمام شد! 
  آخرین ویرایش: یکشنبه 7 اردیبهشت 1393 10:21 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic