منوی اصلی
از اینجا ... از آنجا
قصه های ساده زندگی - اگر ما را گم کردید فقط کافی است « از اینجا از آنجا» را در گوگل جستجو کنید!
 • ابراهیم یکشنبه 24 شهریور 1392 12:58 ب.ظ نظرات ()
  وجود نقص فنی در عملکرد سیستم ترمز ضد قفل (ABS) تولیدی یک شرکت بزرگ منجر به بروز سوانح در برخی از سواری‌های تولید داخل شده است.


  داستان این است كه سیستم ترمز های ABS كه از چین وارد شده و روی خوردروهای تولید داخل نصب شده اشكال عمده دارد و باعث تصادف می شود.

  این خبری است كه برخی سایت های خبری آن هم با هزار ابهام و مخفی كاری، بدون دادن مشخصات دقیق كارخانه سازنده و مدل ماشین ها و ... منتشر كرده اند. خبررسانی كه این باشد حالا حساب كنید برخورد با این متخلفان چه خواهد بود؟!

  در برخورد با این اتفاق شما انتظار دارید كدام یك از گزینه های زیر اتفاق می افتد؟

  الف. كارخانه خودروساز فورا محكوم می شود. ایشان كم كاری و اشكال كار خود را می پذیرند. موضوع در رسانه های عمومی فورا اعلام می شود و از صاحبان ماشین هایی كه دارای این نقص هستند درخواست می شود برای تعویض و رفع نقص ماشین خود بطور رایگان به نمایندگی ها مراجعه كنند.

  ب. كارخانه خودروساز فورا محكوم می شود. ضمن تأیید وجود مشكل اما ایشان گناه را به گردن خود نمی گیرند. هزار و یك بهانه می آورند و سعی می كنند حداقل بخشی از هزینه ی مشكلات بر عهده مردم باشد.

  ج. فقط چند روزی خبر در یكی دو سایت و روزنامه مشاهده می شود اما توجه هیچ كس را جلب نمی كند. همه خود را به كوچه ی علی چپ می زنند و شتر دیدی ندیدی!!!

  د. ...

  خداوكیلی حتماً باید چند تا ماشین آتش بگیرند و مردم زنده زنده توی این قفس های آهنی بسوزند و جزغاله شوند تا كسی ككش بگزد؟؟؟


  آخرین ویرایش: یکشنبه 24 شهریور 1392 01:19 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • ابراهیم شنبه 23 شهریور 1392 11:46 ق.ظ نظرات ()
  امروز گزارش اخیر سازمان ملل در مورد بررسی شادی مردم كشورهای مختلف دنیا را نگاه می كردم.

  World Happiness Report 2013


  بررسی جامع و دقیقی بود و نكته های جالبی داشت.

  مثلاً :

  * شاد ترین مردم دنیا در آمریكای شمالی و اروپای غربی زندگی می كنند. كشورهایی مثل دانمارك، فنلاند، سویس و ... در رأس لیست شادترین مردم دنیا قرار دارند.

  *  رتبه كشور ما از بین 156 كشور دنیا كه آمار و اطلاعات آنها مورد بررسی قرار گرفته بود، 115 بود. یعنی ما تنها از 41 كشور دیگر شادتر هستیم.

  * از بین همسایه های ما، وضع ما فقط از افغانستان و آذربایجان كمی بهتر بود! یعنی حتی مردم عراق و پاكستان (با این همه مشكلات و مصیبت ها) از ما شادتر هستند! نگاهی گذرا به اسامی كشورهایی كه از ما بالاتر یا پایین تر هستند می شود یك آبرو ریزی درست و حسابی!!!

  * این گزارش مقایسه جالبی از نظر شادی در سالهای 2005 تا 2007 و فاصله سالهای 2010 تا 2012 انجام داده است. یعنی مقایسه كرده وضع شاد بودن مردم كشورها الان با 6 - 5 سال قبل چه تغییری كرده است. ما جزو كشورهایی بودیم كه نمره ی منفی داشتیم. یعنی مردم ما شادی و نشاط خود را بیش از پیش از دست داده اند.

  * نكته ی جالبی كه بر خورد كردم این بود كه بعضی از سایت های خبری داخلی تكه هایی از این گزارش را منتشر كرده اند اما آمار مربوط به كشور ایران را سانسور كرده اند! ( هرچند خودمان كه دیگر احتیاج به این آمار و عددها نداریم. چهره های اخم آلود، عبوس، بی حال و خسته و نا امیدكه هر روز و همه جا می بینیم  بهترین آمار و شاخص هستند)

  * می شود ارزش و اعتبار این گزارش را زیر سئول ببریم. می توانیم بگوییم روش كار و شیوه پ‍ژوهش آنها غلط بوده! اصلا این بی دین و ایمان ها از روی قصد و غرض این كار را می كنند و .... اما در آخر بد نیست چند دقیقه جلوی آینه برویم و به چهره خودمان نگاه كنیم. همین!


  آخرین ویرایش: شنبه 23 شهریور 1392 08:19 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • ابراهیم پنجشنبه 21 شهریور 1392 05:58 ب.ظ نظرات ()
  وارد مطب که شد، هنوز ننشسته یک راست رفت سر اصل مطلب؛

  -"آقای دکتر، آمده ام یک خواهشی دارم که کمک مان کنی!" ادامه داد " آشنای ما در دوران عقد هستند که ... "
  اینجای حرفش را خورد!
  - " لطفا آمپول سقط داری برایش بزنی؟!؟"


  -" خب چرا با هم ازدواج نمی کنند؟ یک مراسم ساده بگیرند و کلک کار را بکنند!"
  - " آخه پول ندارند! پسره کار می کند و دختره دانشجوی فلان شهر است...."

  آقا پسر و دختر خانم در دوران عقد، یک فعالیت (!) کاملا شرعی و قانونی انجام داده اند و حالا بعد از خوردن خربزه تاب و تحمل نشستن پای لرزش را ندارند.
  لطفا با خودتان فکر نکنید که " دکتر جان کجای کاری؟! طرف شما را فیلم کرده! ... عقد کجا بود و ...." خیلی از جوان های ما ( حتی زن و شوهرهای با چندین سال سابقه) گرفتار این بارداریهای ناخواسته می شوند. 30 درصد ؟! 55 درصد ؟! عدد دقیقش را نمی دانم اما یک چیزی توی همین مایه ها! آمار بارداریهای ناخواسته و برنامه ریزی نشده در مملکت ماست!

  اِ اِ اِ اِ ... نخندید لطفا! ... بگذار تا این بلا سر خودتان بیاید. حواستان نبود یک دفعه دیدید بچه آمد و گفت بابا  مامان سلام!!! آنوقت حال این بندگان خدا را درک می کنید.
  فرق نمی کند تازه عقد کرده اید، همه موهایتان سفید شده و بچه آخرتان سال اول دانشگاه است، دوست پسر و دوست دختر هستید، بچه قبلی تان فقط 2 ماه دارد و یا ...! به جان شریفتان برای تک تک این موارد چند شاهد دارم. همه هم آمده بودند دنبال سقط بچه بیگناه!

  این روزها اوضاع با مزه تر هم شده است. حالا هم که قربانشان بروم حضرات دستور داده اند درس تنظیم خانواده را جمع کنند و کتابهایش را چرخ گوشت کنند و آتش بزنند و توی درمانگاهها کانـدوم و قرص های جلوگیری را محدود کرده اند.


  -" یعنی هیچ کمکی به آنها نمی کنی؟! ... به خدا ثواب دارد!!!"
  وقتی دید از ما خیری به آنها نمی رسد پرسید " حداقل آدرس یک پزشک که این کار را انجام می دهد به ما بده!"

  خیلی سعی کردم از سقط جنین منصرفشان کنم و کاری کنم تا با این واقعیت درست و منطقی کنار بیایند اما نمی دانم نتیجه کار چه می شود؟!
  راستی اگر پزشک پیدا نکنند، سراغ آدم ها و مکان های غیرمجاز و خطرناک نمی روند؟ ... نمی دانم!

  به هرحال اما من آدم نکشتم!


  آخرین ویرایش: پنجشنبه 21 شهریور 1392 06:44 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • ابراهیم پنجشنبه 21 شهریور 1392 05:42 ب.ظ نظرات ()
  دولت جدید هم آمد،
  وزیر جدید هم آمد،
  اما مشکل اینترنت مملکت ما همچنان حل نشده است که نشده!

  همین امروز داشتیم با چند نفر از دوستان بحث می کردیم. یکی از سرعت پایین اینترنت می نالید و آن دیگری از کیفیت بد خدمت رسانی و جوابگو نبودن و ...

  -" راستی به نظر شما چطوره برم از شرکت [...] اینترنت بگیرم؟ شاید بهتر باشه؟"
  - " نه بابا ... دیوونه نشی ها !!! ... من از اونجا گرفته بودم، اینقدر بد بود که دیگه نرفتم سراغشون ...."
  - " عزیزم دلت خوشه ها ... همه اینها سر و ته یه کرباسن! ... اگه می تونی بیخیال اینترنت شو!!! وگرنه ... همینه که هست! می خوای بخواه، نمی خوای نخواه"

  این بخشی از گفتگوی ما بود که مطمئن هستم توی همه جمع های دوستانه شنیده می شود.

  الان هم به زور دارم ایمیلم را باز می کنم. کار با فیـلـتر شکـن هم خوب پیش نمی ره! می بینید تو را به خدا؟!؟

  بعله عزیزان. گویا عمر نوح و صبر ایوب و در مواقعی گنج قارون لازم است تا مشکلات ما حل شود ( هرچند در بسیاری موارد هیچکدام کارساز نمی شوند!)

  پ . ن : وزیر محترم! گوش می کنید این درد دلها را یا نه ؟!

  آخرین ویرایش: پنجشنبه 21 شهریور 1392 05:57 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic