تبلیغات
از اینجا ... از آنجا - تحلیل یک ادعا: به من بگو درست یا غلط؟!

از اینجا ... از آنجا

قصه های ساده زندگی - اگر ما را گم کردید فقط کافی است « از اینجا از آنجا» را در گوگل جستجو کنید!

سه شنبه 4 مرداد 1390

تحلیل یک ادعا: به من بگو درست یا غلط؟!

نویسنده: ابراهیم   طبقه بندی: عمومی، هرمزگان، 

اخیرا اظهار نظر یک مقام بلند پایه درباره ی مرزهای دریایی جنوب ایران واکنش های مختلفی را در بر داشت؛

" ... من در جلسه‌ای گفتم 24 استان کشور از دسترسی به دریا محرومند و ما عمده دریای جنوب را به دو استان بسیار ضعیف سپرده‌ایم.  " !

در مرزهای جنوبی کشور ما به ترتیب از غرب به شرق استان های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان قرار دارند. با توجه به شواهد موجود در صحبت های سردار رشید، به نظر می رسید استان هایی که بسیار ضعیف هستند و لیاقت داشتن مرزهای دریایی طولانی را ندارند و بایستی بخش هایی از آنها را به استان های توانمندتر سپرد استان های  بوشهر و هرمزگان باشند. البته احتمال دیگر هرمزگان و سیستان و بلوچستان بود. با توجه به اینکه عمده بحث آن جلسه درباره خلیج فارس بود بعید به نظر می رسد که سیستان و بلوچستان مد نظر گفته این بزرگوار بوده باشد.

از صحبت های اخیر امام جمعه بوشهر (اینجا) به نظر می رسد انگشت اتهام از بوشهر کنار رفته ( یا حداقل بنده خدا سردار حرفش را در مورد بوشهر پس گرفته است!!! چیزی که از سماجت و حساسیت و شجاعت بوشهری ها انتظار این امر را هم داشتیم ) ... پس بنابراین فقط می ماند " استان هرمزگان"!

بگذارید با هم معنی حرف سردار را که بدون شک نظر عده دیگری هم بوده است را با هم مرور کنیم:

"هرمزگان استانی بسیار ضعیف و ناتوان است که از عهده اداره امور خود به خوبی بر نمی آید. این امر باعث شده کشور هم دچار ضرر و زیان شود ( زیرا نمی تواند از پتانسیل های موجود نظیر منابع فراوان و فرصت های اقتصادی، نظامی و ... بطور کامل استفاده کند) در نتیجه برای اینکه کل کشور بیش از این متحمل خسارت نشود باید بخش هایی از این استان را جدا کرد( بطور مشخص پارسیان یا همان گاوبندی در غرب و جاسک در شرق استان) و به استان های توانمندتر الحاق کرد".

آیا موافق هستید که یک نتیجه گیری منطقی و بدور از غرض ورزی و احساسات از صحبت های سردار انجام داده ایم؟ ... اگر مخالف این تحلیل هستید لطفاً نظر خود را بگویید. اگر هم موافق هستید پس با هم ادامه می دهیم.


با شناختی که از شخصیت سردار رشید داریم و با توجه به جایگاه حقوقی حساس ایشان و همچنین جلسه مهمی که ایشان در آن این صحبت ها را مطرح کرده، احتمال اینکه قضیه تنها یک شوخی و یا اشتباه سهوی و ... باشد کاملاً رد می شود. هرچند که ظاهراً در مورد بوشهر طبق گفته های نماینده ولی فقیه آن استان، سردار حرف خود را پس گرفته و گفته اند که منظور نظر وی استان دیگری در جنوب کشور بوده است.
همچنین بدون شک در شرایط حساس کنونی کشور و منطقه قصد ایشان تفرقه افکنی، دامن زدن به بحث های قومیتی، ایجاد غوغا و هیجان و یا خدای ناکرده توهین به ساکنان و مسئولان استان ما هم نبوده است (هرچند که در دل این حرف این توهین به وضوح لمس می شود).

پس بنا را بر این می گذاریم که صحبت ایشان از روی خیرخواهی برای کشور و با آگاهی و تفکر و با قصد و نیت قبلی بوده است و این موضوع هم یک طرح جدی است که مقدمات آن فراهم شده و در حال اجرایی شدن می باشد.


اگر تا اینجا با ما همراه بوده اید، حال سئوالی از شما دوستان عزیز مطرح می کنیم:

آیا این تحلیل و نتیجه گیری درباره استان هرمزگان کاملاً صحیح و درست است؟
یعنی این استان بسیار ضعیف است و  در نتیجه راه حل تکه تکه کردن آن است.

و یا اینکه اطلاعات و تحلیل های سردار و سایر دوستان هم عقیده ایشان و کسانیکه این تحلیل و اطلاعات را در اختیار وی قرار داده اند نادرست و اشتباه است؟ و راهکار دیگری باید در پیش گرفته شود.

خواهشمندیم بدور از احساسات و هیجان  و با منطق پاسخ دهید. ما قصد نداریم به کسی توهین کنیم.
یادتان باشد این بحث کم اهمیت نیست. اگر جوانان و مسئولان و در مجموع اندیشمندان استان به موضوع بی توجه باشند، مشارکت نکنند و نتوانند یک بحث منطقی و صحیح را درباره این موضوع حساس به نتیجه برسانند، تنها یک نتیجه می توان گرفت : از همین الان پاسخ سئوال ها مشخص است!


« ادامه دارد ... این مطلب ظرف یک هفته تکمیل خواهد شد»!

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام

صفحات جانبی

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • اضافه به خبرخوان

 • Subscribe


Related Posts with Thumbnails