ابراهیم جمعه 19 فروردین 1390 07:27 ب.ظ نظرات ()

صفحه كلید و ماوس سالها قبل از اینكه اینترنت پا به دنیای وجود بگذارد ساخته شده بودند. از آن زمان تاكنون، تلاش های بسیاری شده تا تعامل بین انسان و كامپیوتر هرچه بیشتر بهبود یابد و كارایی داشته باشد و اكنون دیگر نیازی به استفاده از تكنولوژی های قدیمی نداریم.
اخیراً گوگل سرویس جدیدی را بصورت آزمایشی (Beta ) راه اندازی كرده كه با استفاده از آن می توانید بدون ماوس و صفحه كلید ایمیل های خود را چك كنید و برای دوستان خود ایمیل بفرستید. اسم این سرویس شگفت انگیز و جالب Google motion است. فكر می كنید چطور كار می كند؟!

با حركات دست و بدن شما! یعنی با انجام یكسری حركات جلوی دوربین وب كم، كامپیوتر منظور شما را درك خواهد كرد. بدون نیاز به استفاده از صفحه كلید و ماوس!

همه آن چیزی كه نیاز دارید یك دستگاه وب كم (دوربین دیجیتال متصل به اینترنت) و یك حساب جی میل (Gmail) است. البته با وب كم لپ تاپ هم می توان این كار را كرد. شما باید به اینترنت وصل شوید. وب كم را روش كنید و ....

هیجان زده نشوید! اول به این صفحه در سایت گوگل سری بزنید و آنرا مطالعه كنید تا بفهمید آیا سیستم شما قابلیت این سرویس جدید را دارد یا نه؟! وقتی صفحه را خوب مطالعه كردید و از روی تصاویر حركات لازم برای برقراری ارتباط با كامپیوتر را یاد گرفتید، روی دكمه آبی سمت راست آن صفحه با عنوان «Try Gmail Motion » كلیك كنید.

آماده اید؟ حالا اینجا كلیك كنید.

اگر دوست داشتید به این وبلاگ برگردید و توضیحات كامل تر را در ادامه مطلب بخوانید. بخصوص دوستانی كه زیاد از زبان انگلیسی و كامپیوتر چیزی متوجه نمی شوند.


خب، آقایان و خانم های محترم؛ این یك دروغ آوریل ( April fool) - چیزی مثل دروغ 13 خودمان بود. پس همگی سركار بودید!
 از دست من عصبانی نشوید چون خود سایت گوگل این شوخی را كرده و من هم مثل شما اولش كلی با ذوق و شوق رفتم تا این تكنولوژی جدید را ببینم و ... بعله، ضایع شدم و حالم گرفته شد!!!

اما ...
به لطف دستگاه جدید میكروسافت كه برای Xbox360 ساخته و می تواند حركات بدن شما را بفهمد و به زبان كامپیوتر ترجمه كند، منظورم همان دستگاه Kenict است.

خلاصه با این دستگاه گروهی از افراد باهوش در دانشگاه كالیفرنیای جنوبی، توانسته اند تاحدی این دروغ را به واقعیت تبدیل كنند و ما یك گام به حذف ماوس و صفحه كلید ها نزدیك تر شدیم. مطمئن باشید آینده ی دنیای تكنولوژی چیزهای شگفت انگیزی را نشان ما خواهد داد.