از اینجا ... از آنجا

قصه های ساده زندگی - اگر ما را گم کردید فقط کافی است « از اینجا از آنجا» را در گوگل جستجو کنید!

سه شنبه 2 آذر 1389

یک وقایع اتفاقیه!

نویسنده: ابراهیم   طبقه بندی: خاطرات، 

گاهی وقت ها دلم می خواهد اتفاق های روزمره را اینجا بنویسم. گاهی می خواهم جدی و خشک باشم و گاهی هم شوخ و شاید هم کمی لوس!
اگرچه که وبلاگ صفحه ی شخصی و به قولی چاردیواری اختیاری هر کس است اما می دانم که روزمرگی های هرکس فقط برای خودش مهم هستند و گاهی هم برای کسانی که او برایشان مهم است. 

اگر 7 دقیقه وقت آزاد دارید، روی ادامه ی متن کلیک کنید.چند ساعتی نیست که از قشم برگشته ام. جایتان خالی! صبح موقع رفتن از بندرعباس به قشم، بدلیل مواج بودن دریا، اجازه حرکت به اتوبوس های دریایی نداده بودند و تنها این شناورهای تندرو ( البته فقط در مقام اسم تندرو هستند وگرنه بخصوص آن بزرگ هایشان، دست کمی از لنج های خدابیامرز ندارند) امر خطیر جابجایی مسافران را انجام می دادند! اما من که عجله داشتم تا به کلاس دانشجوهایم برسم، دل را به دریا زدم و سوار این قایق های شوتی شدم  که هیچ امکاناتی به جز تشت قایق و موتورش را ندارند تا بلکه نیم ساعتی زودتر به قشم برسم. به هرحال نیم ساعت هم نیم ساعت است و می شود کلی چیز (!) به دانشجو یاد داد.
 
چشمتان روز بد نبیند! آنچنان موجی  در دریا بود و در قایق بالا و پایین پرتاب شدیم که تک تک مهره های ستون فقراتمان قرچ - قروچ کنان هر کدام به سویی لق می خوردند! (بدیهی است که این را از باب شوخی و مزاح گفتیم. نکند از فردا چپ و راست آگهی ترحیم و تسلیت بفرستید و یا به موبایلم زنگ بزنید که وای حالت خوبه؟! چون تجربه این چند ماه دریانوردی باعث شده فوت و فن هایی یاد بگیریم که حتی با عبور از مثلث برمودا هم قطره ای آب در دلمان تکان نخورد). با این وجود در تمام طول سفر فلسفه آخ آخ کردن های بلند مسافر جلویی خودم را نفهمیدم.

طفلک دانشجوها که جلوی دفتر آموزش دانشکده جمع شده بودند و دلشان را صابون زده بودند که بدلیل نیامدن استاد کلاس را دو در کنند و ...، که با دیدن چهره شاد و بشاش استاد، آه از نهادشان برآمد.


راستی فردا قرار است اتفاق جالبی رخ دهد که سعی می کنم داغ داغ و تازه برایتان اینجا بنویسیم.
ماشاا... دندانهای سفیدتان را که می بینم، ... همه هم که دل و جگر دارید ( این را ملت قهرمان ما ثابت کرده، چون صحنه ی انواع قتل با کارد و قمه را در کمال خونسردی و از نزدیک نگاه می کند و کسی ککش هم نمی گزد - حالا حتی اگر این ملت خودش مأمور قانون هم باشد فرقی نمی کند). پس دندان روی جگر بگذارید تا فردا!


خانه تکانی دیجیتالی!
چند روزی نمی شود که ما اینجا را گردگیری کرده ایم و آب و جارویی و خلاصه رنگ و رویی به وبلاگ همایونی - ما هیچ منظوری و ارتباطی با اداره کل ارشاد نداریما ! - داده ایم که خبر می رسد در بلاد فرانس (همان هرمزگان خودمان) همه ی وبلاگ های باحال، نو - نوار شده اند. می گویید نه؟! سری به سیاورشن بزنید که فعلاً به طرز پست مدرنی سفیدِ سفید شده (احتمالاً رنگ قهوه ای آجری روشن مورد علاقه اش بخاطر قضایای فیل. ترینگ تمام شده و تازه سفارش داده) و سری هم به هرمز نو بزنید که همزمان با خبر انتشار کتاب جدیدش او هم آفتابه و جارو به دست شده و بعله ... قبل از سال نو ( چه نوروز و چه کریسمس) خانه ها ظاهری جدید پیدا کرده اند. پیش بینی می کنم این موج مکزیکی به زودی ... به صخره های موج شکن اسکله پشت شهر خواهد خورد!


آمار جالب انگیز ناک!
همینطور الکی الکی امشب هوس کرده بودیم بدانیم وبلاگ های پرخواننده ی مملکت خودمان کدام ها هستند. خوشبختانه مرجعی پیدا کردیم که تا حد زیادی و با روشی مستند و منطقی پاسخگوی این سئوال ما بود (نام منبع و مدارک آن نزد ما محفوظ است و درصورت لزوم رو خواهیم کرد تا کسی نگوید توی هوا و الکی گفته ایم). خب، تا اینجا را داشته باشید. از 20 وبلاگ برتر و پرخواننده فارسی 15 وبلاگ (بخصوص 3 مورد اول لیست) همه فیل.تر بودند! ... حتماً می خواهید بگویید : مملکته داریم؟

پس بد نیست بدانید از 5 تای باقی مانده که قابل دسترس بودند 3 مورد حاوی کدهای مخرب و نرم افزارهای نفوذگر بودند که اگر سیستم شما ایمنی کافی نداشته باشد حسابش پاک است. نمی گویم که این کارها عمدی است یا نه و اینکه کار چه کسی یا کسانی است. هیچ تحلیلی نمی کنم. فقط این آمار را دادم محض اطلاع! 
آه راستی یادم رفت بگویم، ...  جداً نمی دانستم اینقدر ملت ما از فیل. تر. شکن استفاده می کنند!!! بابا ای ول! مگه نمی دونید این کار جرمه، هان ؟!


آیا این حس امشب من، منظور بیخوابی و اینطور پرت و پلا نوشتن، ربطی به سر صدای گوش خراش خواننده ای که نصف شب در مراسم جشن تولد (!) در همسایگی ما دارد آواز می خواند دارد یا نه؟ نمی دانم! 
خدا وکیلی، « سیاه نرمه نرمه ...» چه ربطی به جشن تولد دارد؟!؟ 

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام

صفحات جانبی

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • اضافه به خبرخوان

 • Subscribe


Related Posts with Thumbnails
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic