از اینجا ... از آنجا

قصه های ساده زندگی - اگر ما را گم کردید فقط کافی است « از اینجا از آنجا» را در گوگل جستجو کنید!

سه شنبه 18 آبان 1389

گران قیمت ترین قهوه دنیا

نویسنده: ابراهیم   طبقه بندی: عجیب و شگفت انگیز، طنز، 


جایتان خالی امشب داشتیم با خانواده سری جدید (سری هفتم) قهوه ی تلخ را که بعد از چند روز تأخیر به مغازه ها آمده بود تماشا می کردیم. 

دلتان را صابون نزنید که این بار هم بخواهم داغ داغ قبل از بقیه سایت ها یک سوتی از آنرا برایتان بگویم، چون هر بچه ای می فهمد که لب تاپی که شارژش تمام شده بود و برقی هم که در آن زمان وجود ندارد، چطور دوباره روشن شده و کار می کند؟! و یا اینکه در قسمت های گذشته گفته می شود که به غیر از یک نفر هیچ کس در دربار سواد خواندن و نوشتن ندارد اما اینجا "دامبول" هم می تواند متن و امضای سند یونان را برای شاه بخواند! و یا وقتی برای بار اول اسم یونان به گوش درباریان می خورد، هیچ کس آنرا نمی شناسد ( شاید چون به قول مستشار، هنوز بوجود نیامده و قرار است 50 سال دیگر توسط همین جناب بلوتوث بنا شود!) اما جناب دامبول رفیقی یونانی داشته به نام «زوربا»!!! شاید دامبول هم از آینده و یا از گذشته آمده است؟!  

اوه، ... می بینید؟ مرا به حرف گرفته اید و دارید مفت مفت تخلیه اطلاعاتی ام می کنید. لااقل بگذارید فرنگی ها این کار را بکنند، همچنانکه رامین عزیز گفته! اینجا

همچنین فعلاً از ورود دراماتیک، باشکوه و نفس گیر "بلوتوث کبیر" (مهران مدیری) هم حرفی نمی زنیم که به قول کارشناس ما، شاید این تأخیر چند روزه در پخش سریال، درست قبل از قسمتی که مدیری وارد ماجرا می شود، عمدی بوده و برای داغ کردن عطش و اشتیاق بیننده باشد و برای اینکه بار احساسی این ورود به داستان دراماتیک تر شود. ا... اعلم!  

کاری هم به اداره شعر و ترب همایونی نداریم که  اشتباهی مشابه فرهنگ و ارشاد خودمان است و چقدر مسئولین آن با ادب تشریف دارند همچون بابا شاه قند و عسل! اصلاً اصلاً هم درباره اینکه رسماً به اهمیت کلاس خصوصی مخ زنی و دختربازی برای بزرگان اشاره می شود نداریم. به ما چه که جناب مستشار هم یکی دو بار از کوره به در رفت و از کلمات و الفاظ خشونت آمیز استفاده کرد (کوفت!) و این نشان می دهد که کاسه ی صبرش از شنیدن «پدر سوخته» های مسلسل وار پر شده. کیه ؟ کییییییییییییییییییییییییییییییه ؟!

طبق معمول نکات ظریف، تکه ها و کلمات قصار بسیار بودند. در کل  بسی حالش را بردیم و از خنده اشک در چشم آوردیم. آه ه ه ه ه !!! 

سپاس مهران جان . آه ه ه ه  


اما ...
تیتر این مطلب هیچ ربطی به قهوه ی تلخ نداشت!

گران ترین قهوه ی دنیا Kopi Luwak نام دارد. که در اندونزی و مالزی تولید می شود.
قیمت نیم کیلو از این قهوه، بیش از 160 هزار تومان ناقابل است. معادل سهم نقدی یارانه های یک خانواده 4 نفره، البته تا این لحظه!
اگر بدانید که یک جانور گربه سان کوچک به نام  Asian palm civet این دانه های قوه را میل نموده و سپس همراه [...] خود دفع می کند  و آنوقت اینها را جمع آوری می کنند و در بسته بندی های زیبا می فروشند و ملت پولدار، برای آن سر و دست می شکنند، چه حالی پیدا می کنید؟ 


باز هم هوس قهوه ی تلخ دارید؟!


پ ن : 
انتخاب اسامی و عبارات در قهوه تلخ آنچنان بی حساب و کتاب نیست. مثلاً تکه هایی از ترانه های معروف ( بابا تو دیگه کی هستی ؟ دست شیطونو بستی! و ....) و یا انتخاب اسم زوربا برای یک شخصیت یونانی!  اینجا را ببینید.

راستی اگر زحمتی نیست، لطفاً در نظر سنجی ما شرکت کنید. همین پایین، گوشه ی سمت چپ! ممنون!

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام

صفحات جانبی

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • اضافه به خبرخوان

 • Subscribe


Related Posts with Thumbnails
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic